Reklama

Rok szkolny 2014/2015

Konferencja ekologiczna „Postaw na Słońce”.

W dniu 22 maja 2015r. w Gimnazjum nr 1 w Pionkach odbyła się konferencja ekologiczna pt. „Postaw na Słońce” nt. wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Celem spotkania było przedstawienie praktycznych możliwości zastosowania ogniw fotowoltaicznych w funkcjonowaniu domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz budynków urzędowych. Na konferencji obecny był specjalista od mikroinstalacji fotowoltaicznych z MPL Energy pan Mariusz Bąk oraz od pozyskiwania środków publicznych na finansowanie tego typu inwestycji dyrektor Banku Ochrony Środowiska pan Krzysztof Cywiński. Uczniowie przedstawili prezentację multimedialną poruszającą kwestię problemów z energią w XXI wieku, zanieczyszczeniem środowiska spowodowanym wykorzystaniem paliw kopalnych, zastosowaniem odnawialnych źródeł energii, a w szczególności fotowoltaiki. Zaprezentowane zostały również projekty instalacji fotowoltaicznych dla 5 domków jednorodzinnych oraz dla szkoły opracowanych przez zespół uczniowski.

Więcej…

 

RAJD ROWEROWY SZLAKIEM POWSTANIA STYCZNIOWEGO

Więcej…

Dnia 16.5.2015 odbył się I rajd rowerowy ,,szlakiem Powstania Styczniowego’’. Uczniowie PG 1 w Pionkach wraz z nauczycielem geografii panem Jarosławem Cieciurą odwiedzili : kapliczkę św. Franciszka, pole jednej z bitew powstania Styczniowego i nagrobek ks. Józefa Gackiego. Dzięki tej wycieczce uczniowie poznali miejsca i historie owego zrywu narodowego w okolicach Pionek, a także podziwiali wiele pięknych zakątków Puszczy Kozienickiej.

galeria zdjęć 

 

Konkurs Fotograficzny "Mała Ojczyzna”

Więcej…Ponad 150 autorów nadesłało fotografie na XVIII Regionalny Konkurs Fotograficzny "Mała Ojczyzna” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia oraz Dyrektora Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu. Podsumowanie konkursu odbyło się 15 maja 2015 r. w piątek w sali kameralnej MDK. Celem konkursu było zaprezentowanie swojego miejsca zamieszkania i najbliższej okolicy, a także ocalenie od zapomnienia charakterystycznych miejsc dla regionu. Mikołaj Sulima - uczeń pierwszej klasy Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im.J. Kochanowskiego w Pionkach zdobył pierwszą nagrodę. Oprócz nagrodzonej pracy Mikołaja do wystawy pokonkursowej została zakwalifikowana fotografia Aleksandy Pyryt, uczennicy klasy drugiej. Uczniowie uczęszczają na zajęcia fotograficzne w szkole w ramach zajęć artystycznych i kół fotograficznych.

Więcej…

 

Wycieczka klas 2d i 2b

Więcej…W dniach 13-15V odbyła się wspólna wycieczka klas 2d i 2b. Uczniowie odwiedzili mniej popularną u nas Jurę Krakowsko- Częstochowską. Program wycieczki zakładał poznawanie ciekawych zakatków kraju połączone z aktywnym wypoczynkiem, dlatego oprócz zwiedzenia ruin zamku w Ogrodzieńcu czy Jaskini Łokietka, uczniowie pokonali dość trudną trasę w parku linowym, strzelali z łuku i wiatrrówki, wspinali się na skałki i odbyli bitwę na... kulki z farbą, uczestnicząc w zajeciach paintballa .
Wrażenia są niezapomniane!

galeria zdjęć 

 

Uczennice z PG 1 nagrały audycję w Radiu Zet

Więcej…Uczennice PG nr 1 w Pionkach zdobyły nagrodę główną w Ogólnopolskim Konkursie na scenariusz audycji radiowej pt. „Zrób prezent sobie i środowisku”. Zwycięski zespół w składzie: Paulina Wierzbińska, Helena Wąsik, Weronika Lis, Natalia Szewczyk wraz z opiekunem p. Edytą Rutkowską został zaproszony w dniu 12 maja do Warszawy w celu nagrania wspólnie z dziennikarzami Radia Zet audycji wg zwycięskiego scenariusza nt. „Bądź świadomym konsumentem - Jak ograniczyć powstawanie odpadów podczas zakupów”.
galeria zdjęć 

Więcej…

 

Zapal znicz Marszałkowi!

Więcej…
Dziś 12 maja 2015r. mija 80. rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego-Honorowego Obywatela Pionek. Z tej okazji młodzież z PG nr1 zorganizowała akcję Zapal znicz Marszałkowi! Bądźmy godnymi spadkobiercami tych wartości, którym Marszałek zawsze hołdował: miłość do Ojczyzny, honor, upór, męstwo, współdziałanie. Cześć jego pamięci!

galeria zdjęć 

 
Więcej artykułów…