Reklama

Rok szkolny 2016/2017

Uczniowie z PG 1 jedni z najlepszych w Polsce w konkursie chemicznym

Więcej…Uczeń PG nr 1 w Pionkach Łukasz Żaczek został laureatem (II miejsce) Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „Chemik” dla uczniów szkół gimnazjalnych.  Sebastian Pułkowski i Michał Petkow są zaś finalistami i uplasowali się odpowiednio na 5 i 7 miejscu. Organizatorem Konkursu jest Komitet Organizacyjny Konkursu Chemicznego  mieszczący się w Zespole Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku, który organizuje słynny Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im. Ignacego Łukasiewicza dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.  W tym roku odbyła się już XXIV edycja tego konkursu.

Więcej…

 

SDIM pierwszy zespół

 Nazywamy się Paweł Tokarski i Kacper Cebula. Jesteśmy uczniami Publicznego Gimnazjum nr 1. Bierzemy udział w tegorocznym projekcie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Bliska jest nam przyszłość naszego miasta. Chcemy ją budować, pamiętając o ludziach, którzy byli przed nami i stanowią wzór wspaniałych, szlachetnych postaw. Takim człowiekiem z pewnością była pani Władysława Wrońska. Wierzymy, że nasze działania zmierzające do przypomnienia społeczeństwu sylwetki tej dzielnej kobiety pozytywnie wpłyną na świadomość naszych rówieśników, a starszym pokoleniom przypomną powoli odchodzące w zapomnienie piękne karty z historii Pionek.

 Więcej…

Władysława Wrońska (30.10.1909r. – 07.07.2007r.)

Więcej…

 

SDIM drugi zespół

Nazywamy się Dawid i Mateusz.

Jesteśmy uczniami klasy 3 Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pionkach. Staramy się o mandaty poselskie w XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Biorąc udział w tym projekcie, chcemy przybliżyć wszystkim postać Jana Prota, który odegrał bardzo ważną rolę dla naszego miasta, ponieważ to z Jego inicjatywy w Pionkach powstały najważniejsze obiekty takie jak szpital czy kościół Św. Barbary.Mamy nadzieję, że nasze działania pokażą jak ważną dla Pionek postacią był Jan Prot.

Więcej…

Więcej…

 

Łukasz z PG 1 laureatem Konkursu Chemicznego

Więcej…

Tegoroczny Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Chemii organizowany przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty dobiegł końca. Uczeń z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Kochanowskiego w Pionkach Łukasz Żaczek z klasy 3c, pod kierunkiem Pani Edyty Rutkowskiej, zdobył tytuł laureata. Łukasz jest jedynym uczniem z Pionek, który znalazł się w finale i odniósł duży sukces. Musiał przejść przez 3 etapy konkursu, którego zakres przekracza podstawę programową z chemii w gimnazjum.

Więcej…

 

Nauka z KAHOOT w PG nr 1

Więcej…


W ostatnim tygodniu przed przerwą świąteczną uczniowie PG nr 1 mieli okazję uczyć się języka angielskiego poprzez zabawę za pomocą platformy Kahoot. Kahoot to darmowa platforma do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów. Uczniowie wykorzystują urządzenia mobilne (telefony i tablety), które na co dzień są zabronione podczas lekcji. Jest też element rywalizacji, poprawne odpowiedzi są nagradzane i na koniec podany jest zwycięzca. 

Zobaczcie zdjęcia.

Więcej…

 

Lekcja w-f na Zimowym Narodowym

Więcej…Już drugi raz uczniowie PG 1 w Pionkach uczestniczyli w lekcji wf – u na Zimowym Narodowym.  Zdjęcie pt. LOVE WF znalazło się wśród 25 wyróżnionych zdjęć w konkursie zorganizowanym przez  fundację Marcina Gortata „Mierz wysoko” oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki .
Ponad 600 dzieci z całej Polski, gwiazdy sportu i telewizji oraz urodziny Urszuli Radwańskiej - to wszystko wydarzyło się 7 grudnia podczas drugiej edycji wydarzenia „WF na Zimowym Narodowym”.

galeria zdjęć

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Odsłon : 3012170
Kalendarz
«  kwiecień 2017  »
pwścpsn
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930