Rok szkolny 2014/2015

Warsztaty dziennikarsko – literackie

Więcej…W dniu 12 listopada 2014 r. odbyły się warsztaty dziennikarsko – literackie dla uczniów naszej szkoły zorganizowane przez bibliotekę szkolną. Prowadzili je dziennikarze ze Stowarzyszenia Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat” z Warszawy w ramach projektu „Wspólny mianownik. Od/nowa”. Jest on realizowany w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Ojczysty – dodaj do ulubionych. W warsztatach wzięło udział 16 osób z klas I – III i koła literackiego działającego w szkole. Zajęcia obejmowały zadania podnoszące kompetencje  językowe i komunikacyjne poprzez zabawę słowami.

Więcej…

 

VI Powiatowy Konkurs Filmu Amatorskiego

Więcej…
13 listopada 2014 roztrzygnięto w MOK w Pionkach VI Powiatowy Konkurs Filmu Amatorskiego "Każdy ma obiektyw w oku".
Pierwsze miejsce zdobył horror Bartosza Kobierzyckiego "Pozytywka". Drugie miejsce zdobył Kacper Borowiecki z Czerwonego, a trzecie Dawid Koziej z Gimnazjum nr 1 i Jakub Wierzbicki ze Szkoły Podstawowej nr 5. Specjalne wyróżnienia otrzymały Dominika Jamka i Joanna Kobylas z LO, a wyróżnienia Joanna Nagadowska z LO i Klaudia Cygan z Gimnazjum nr 1.

 

Wieczornica 2014 w CAL Pionki

Fot. Jacek Borysiewicz - Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach

 

Sukcesy siatkarzy !!!

W dniu 21 pażdziernika 2014 w nowo wybudowanej pięknej hali sportowej w Wolanowie rozegrana została powiatowa Gimnazjada w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt. Bardzo dobrze w turnieju zaprezentowali się nasi siatkarze, którzy w gronie 7 gimnazjów z powiatu radomskiego wywalczyli III miejsce, przywożąc po 5 godzinnej walce na parkiecie Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu.

Więcej…

 

Lekcja ornitologii z dr. Kruszewiczem

Więcej…W dn. 15 października 2014r grupa uczniów PG nr1 w Pionkach wzięła udział w warsztatach stacjonarno-terenowych organizowanych przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych oraz Kozienicki Park Krajobrazowy. Gościem honorowym warsztatów był dr Andrzej Kruszewicz  – polski ornitolog, podróżnik, dyrektor warszawskiego zoo, założyciel i szef Azylu dla Ptaków w tymże zoo, autor i tłumacz wielu publikacji z zakresu ornitologii, założyciel i honorowy członek Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków, ale  przede wszystkim wielki pasjonat, który swymi opowieściami o świecie i zwyczajach ptaków dzieli się z Wojciechem Mannem i słuchaczami radiowej „Trójki” w  „Gawędach o ptakach”.
 

Więcej…

 
Więcej artykułów…