Reklama

Rok szkolny 2016/2017

OGŁOSZENIE

Dyrekcja Publicznego Gimnazjum z Odddziałami Integracyjnymi nr 1
im. Jana Kochanowskiego w Pionkach informuje,
że w roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas drugich i trzecich
obowiązek szkolny będą realizować w Publicznej Szkole Podstawowej
z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach
w budynku byłego Publicznego Gimnazjum z Odddziałami Integracyjnymi nr 1
ul. Leśna 1 w Pionkach.

 

Uczniowie z PG 1 jedni z najlepszych w Polsce w konkursie chemicznym

Więcej…Uczeń PG nr 1 w Pionkach Łukasz Żaczek został laureatem (II miejsce) Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „Chemik” dla uczniów szkół gimnazjalnych.  Sebastian Pułkowski i Michał Petkow są zaś finalistami i uplasowali się odpowiednio na 5 i 7 miejscu. Organizatorem Konkursu jest Komitet Organizacyjny Konkursu Chemicznego  mieszczący się w Zespole Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku, który organizuje słynny Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im. Ignacego Łukasiewicza dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.  W tym roku odbyła się już XXIV edycja tego konkursu.

Więcej…

 

SDIM pierwszy zespół

 Nazywamy się Paweł Tokarski i Kacper Cebula. Jesteśmy uczniami Publicznego Gimnazjum nr 1. Bierzemy udział w tegorocznym projekcie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Bliska jest nam przyszłość naszego miasta. Chcemy ją budować, pamiętając o ludziach, którzy byli przed nami i stanowią wzór wspaniałych, szlachetnych postaw. Takim człowiekiem z pewnością była pani Władysława Wrońska. Wierzymy, że nasze działania zmierzające do przypomnienia społeczeństwu sylwetki tej dzielnej kobiety pozytywnie wpłyną na świadomość naszych rówieśników, a starszym pokoleniom przypomną powoli odchodzące w zapomnienie piękne karty z historii Pionek.

 Więcej…

Władysława Wrońska (30.10.1909r. – 07.07.2007r.)

Więcej…

 

SDIM drugi zespół

Nazywamy się Dawid i Mateusz.

Jesteśmy uczniami klasy 3 Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pionkach. Staramy się o mandaty poselskie w XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Biorąc udział w tym projekcie, chcemy przybliżyć wszystkim postać Jana Prota, który odegrał bardzo ważną rolę dla naszego miasta, ponieważ to z Jego inicjatywy w Pionkach powstały najważniejsze obiekty takie jak szpital czy kościół Św. Barbary.Mamy nadzieję, że nasze działania pokażą jak ważną dla Pionek postacią był Jan Prot.

Więcej…

Więcej…

 

Łukasz z PG 1 laureatem Konkursu Chemicznego

Więcej…

Tegoroczny Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Chemii organizowany przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty dobiegł końca. Uczeń z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Kochanowskiego w Pionkach Łukasz Żaczek z klasy 3c, pod kierunkiem Pani Edyty Rutkowskiej, zdobył tytuł laureata. Łukasz jest jedynym uczniem z Pionek, który znalazł się w finale i odniósł duży sukces. Musiał przejść przez 3 etapy konkursu, którego zakres przekracza podstawę programową z chemii w gimnazjum.

Więcej…

 

Nauka z KAHOOT w PG nr 1

Więcej…


W ostatnim tygodniu przed przerwą świąteczną uczniowie PG nr 1 mieli okazję uczyć się języka angielskiego poprzez zabawę za pomocą platformy Kahoot. Kahoot to darmowa platforma do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów. Uczniowie wykorzystują urządzenia mobilne (telefony i tablety), które na co dzień są zabronione podczas lekcji. Jest też element rywalizacji, poprawne odpowiedzi są nagradzane i na koniec podany jest zwycięzca. 

Zobaczcie zdjęcia.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Odsłon : 3149582
Kalendarz
«  wrzesień 2017  »
pwścpsn
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930