Reklama

Osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017

OSIĄGNIĘCIA

UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 

 

EKOLOGIA

 

 

UZYSKANIE MIĘDZYNARODOWEGO CERTYFIKATU

„ZIELONEJ FLAGI” w ramach PROGRAMU ECO-SCHOOLS

(Fundacja Partnerstwo dla Środowiska Kraków)

dla PG nr 1 w Pionkach

na lata 2014 – 2017

 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS „BADACZ WODY 2.0”

(Global Action Plan Wielka Brytania) - finał ogólnopolski

II miejsce:

Zespół PG nr 1 w Pionkach

w składzie: Zuzanna Maj, Julia Mularska, Oliwia Pańczak,

Julia Pusateri, Kalina Świątek kl. II b, Jakub Grabowski, Aleksander

Pytlak kl. II c, Angelika Bojek, Julia Kawiak, Wojciech Kula,

Bartosz Milczarczyk, Aleksandra Warchoł, Wiktor Wyroślak,

Zuzanna Zielińska kl. II d

(opiekun p. E. Rutkowska – Ferchichi)

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS „CZAS NA ZDROWIE”

(Fundacja Banku Ochrony Środowiska pod

patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej)

III miejsce:

PG nr 1 w Pionkach

(opiekun p. E. Rutkowska – Ferchichi)

 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS „BADACZ WODY 3.0”

(Global Action Plan Wielka Brytania)


Nagroda „Szkoła Miesiąca”

Zespół uczniów z PG nr 1 w Pionkach

 

w składzie: Maria Kwiatkowska, Monika Rudnikowska, Bartosz
Fila, Cezary Fila, Nikodem Witkus
kl. I a, Emilia Żaczek, Martyna

Markowska, Paulina Bonasewicz, Lena Górka, Wiktoria Miller,
Tymoteusz Cieślik, Paweł Jaśkiewicz, Jakub Łukaszewski,
Michał Warchoł, Andrzej Chojnacki, Maciej Zybała,
Szymon Chmielewski
kl. I c.

 

Nagroda „Międzynarodowa Szkoła Tygodnia”

Zespół uczniów z PG nr 1 w Pionkach

 

 

JĘZYK POLSKI

 

 

KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO (Kuratorium Oświaty Warszawa)

Finalista

Sebastian Pułkowski  kl. III a

(opiekun p. M. Jaroszek)

 

KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

(Kuratorium Oświaty Warszawa) - II etap – rejonowy

Julia Bugalska  kl. II c

Jagoda Pluta  kl. II c

Aleksandra Warchoł  kl. II d

Sebastian Pułkowski  kl. III a

(opiekun p. M. Jaroszek)

 

XXII POWIATOWY KONKURS POEZJI I PIEŚNI
PATRIOTYCZNEJ (Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego Pionki, ZHR Pionki)

I miejsce:

Zofia Gregorczyk  kl. I b

(opiekun p. E. Maciejewska)

 

POWIATOWY KONKURS RECYTACJI I PIEŚNI

(Miejskie Centrum Kultury i Biblioteka w Pionkach)

Wyróżnienie:

Zuzanna Rdzanek  kl. II c

(opiekun p. M. Jaroszek)

 

MIEJSKO – GMINNY KONKURS POEZJI JANA PAWŁA II

(PSP nr 5 w Pionkach)

I miejsce:

Anna Sterczewska  kl. I b

II miejsce:

Zofia Gregorczyk  kl. I b

(opiekun uczennic p. E. Maciejewska)

 

XVI OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

LITERATURY KLASYCZNEJ im. JANA KOCHANOWSKIEGO

(Miejski Ośrodek Kultury i Biblioteka Pionki) – eliminacje

Nagrody:

Zofia Gregorczyk  kl. I b

(opiekun p. E. Maciejewska)

Zuzanna Rdzanek  kl. II c

(opiekun p. M. Jaroszek)

 

 

JĘZYK ANGIELSKI

 

 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
 „THE BIG CHALLENGE” (The Big Challenge France)

XIX miejsce w kraju

Zuzanna Bolek  kl. I c

IX miejsce w regionie

Zuzanna Bolek  kl. I c

(opiekun p. M. Prokopczyk)

 

EGZAMIN JĘZYKOWY PTE YOUNG LEARNERS BREAKTHROUGH

(Ambasada Brytyjska w Warszawie, PTE Young Learners,

PTE General, Pearson)

Bardzo wysoki wynik i medal

Jakub Olejarz  kl. III c

(opiekun p. M. Prokopczyk)

 

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

(Kuratorium Oświaty Warszawa) – II etap - rejonowy

Jakub Olejarz  kl. III c

Łukasz Żaczek  kl. III c

(opiekun p. M. Prokopczyk)

Mateusz Janiszewski  kl. III a

(opiekun p. K. Ditrych)

 

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „SUPER SPELLERS”

(Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków

Obcych PASE, Wydawnictwo Pearson,

Szkoła Języków English College) – zasięg regionalny

II miejsce:

Drużyna PG nr 1 w Pionkach

w składzie: Wiktoria Kosiec, Mikołaj Paterek kl. I b,

Nercz Szymon, Oleszczuk Jakub kl. II a, Julia Bugalska,

Julia Glimasińska, Jakub Grabowski kl. II c, Mateusz

Janiszewski kl. III a, Jakub Olejarz, Łukasz Żaczek kl. III c

(opiekun p. M. Ziębakowska, p. M. Prokopczyk, p. K. Ditrych)

 

 

JĘZYK NIEMIECKI

 

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „PINGWIN”

 (Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI)

XXIII miejsce w kraju:

Kamila Zawada kl. 2b

( opiekun p. A. Dąbrowska)

XXIV miejsce:
Zuzanna Kapusta kl. 2c
(opiekun p. P. Tumidajewicz)

XXIX miejsce

Jakub Polesiak kl. 2c

(opiekun p. A. Dąbrowska)

 

V MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

I JĘZYKÓW OBCYCH „MÓJ WYMARZONY ZAWÓD”

(CKZiU Pionki)

I miejsce:

Jakub Nowak kl. 3c

Łukasz Żaczek kl. 3c

(opiekun - Anna Dąbrowska)

III miejsce:

Paulina Cybulska kl. 3b

Maria Myśliwiec kl. 3c

(opiekun - Paulina Tumidajewicz)

 

 

HISTORIA

 

 

KONKURS HISTORYCZNY (Kuratorium Oświaty Warszawa)

 – II etap - rejonowy

Adam Kozicz  kl. II a

Paweł Wierzbicki  kl. II a

(opiekun p. M. Woźnica)

 

VIII KONKURS „MOJA MAŁA OJCZYZNA – PIONKI I POWIAT

RADOMSKI” (Doradcy Metodyczni Pionki, Kozienicki Park

Krajobrazowy, Biblioteka Pedagogiczna Filia Pionki,

CAL Pionki) – zasięg międzypowiatowy

 

Kategoria literacka

I miejsce:

Adam Kozicz  kl. II a

 

Kategoria plakat

I miejsce:

Dominik Kamiński  kl. II a

 

Kategoria film

I miejsce:

Łukasz Żaczek, Filip Chmielnicki,

Michał Petkow  kl. III c

 

Kategoria plastyczna

Wyróżnienie:

Grzegorz Bernatek  kl. II a

(opiekun uczniów p. M. Woźnica)

 

 

WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

 

 

XXIII SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

(Kancelaria Sejmu RP, Centrum Edukacji Obywatelskiej,

MEN, Ośrodek Rozwoju Edukacji)

 

Posłowie na Sejm

 

Kacper Cebula  kl. III a

Mateusz Janiszewski  kl. III a

Dawid Koziej  kl. III a

Paweł Tokarski  kl. III a

(opiekun p. K. Wiśniewska - Wanot)

 

KONKURS PRZEDMIOTOWY WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE

(Kuratorium Oświaty Warszawa) – II etap - rejonowy

Sebastian Pułkowski  kl. III a

Jakub Młoczkowski  kl. III a

Maciej Kowalczyk  kl. III b

(opiekun p. K. Wiśniewska - Wanot)

 

 

FIZYKA

 

 

KONKURS FIZYCZNY (Kuratorium Oświaty Warszawa)

 – II etap- rejonowy

Łukasz Żaczek  kl. III c

(opiekun p. A. Pietrzak)

 

 

MATEMATYKA

 

 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR

2017 (Uniwersytet M. Kopernika w Toruniu)

 

Wynik bardzo dobry

Łukasz Żaczek  kl. III c

(opiekun p. D. Podsiadła)

Wyróżnienie

Wiktor Wyroślak  kl. II d

(opiekun p. J. Skarbek)

 

KONKURS MATEMATYCZNY (Kuratorium Oświaty Warszawa)

 – II etap - rejonowy

Michał Petkow  kl. III c

Łukasz Żaczek  kl. III c

(opiekun p. D. Podsiadła)

 

 

CHEMIA

 

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHEMICZNY „CHEMIK”

(Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku)

 

Laureat

Łukasz Żaczek  kl. III c

 

Finalista

Michał Petkow  kl. III c,

Sebastian Pułkowski  kl. III a

 (opiekun p. E. Rutkowska - Ferchichi)

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHEMICZNY „CHEMIK”

(Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku)

Awans do etapu ogólnopolskiego

Zespół PG nr 1 w Pionkach

w składzie: Łukasz Żaczek, Michał Petkow,

Filip Chmielnicki kl. III c, Sebastian Pułkowski kl. III a

(opiekun p. E. Rutkowska - Ferchichi)

 

KONKURS CHEMICZNY (Kuratorium Oświaty Warszawa)

Laureat

Łukasz Żaczek  kl. III c

(opiekun p. E. Rutkowska - Ferchichi)

 

KONKURS CHEMICZNY (Kuratorium Oświaty Warszawa)

 – II etap - rejonowy

Sebastian Pułkowski  kl. III a

Filip Chmielnicki  kl. III c

Michał Petkow  kl. III c

Łukasz Żaczek  kl. III c

(opiekun p. E. Rutkowska - Ferchichi)

 

 

GEOGRAFIA

 

 

XVI OGÓLNOPOLSKI KONKURS „POZNAJEMY PARKI

KRAJOBRAZOWE POLSKI” (Zespół Świętokrzyskich

i Nadwiślańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach)

Awans do III etapu – międzypowiatowego

Zespół PG nr 1

w składzie: Anna Sterczewska, Wiktoria Kołodziej,

Bartosz Jaraszek, Zofia Gregorczyk kl. I b

(opiekun p. A. Mróz – Cibor)

 

 

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

 

 

XX REGIONALNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

 i OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE FOTOGRAFICZNE

 „MOJA MAŁA OJCZYZNA”

(pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta

Radomia oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty)

 

Prace zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej:

Natalia Smolarczyk  kl. I c  – 2 prace

Klaudia Kitlińska  kl. I b – 1 praca

Julia Janas  kl. II c – 2 prace

Maria Kwiatkowska  kl. I a – 1 praca

(opiekun: p. Anna Dąbrowska)

 

XXVI POWIATOWY KONKURS „MOJE SPOTKANIA Z PUSZCZĄ”

pt. „DRZEWA TĘTNIĄCE ŻYCIEM” (Mazowiecki Zespół

Parków Krajobrazowych – Kozienicki Park Krajobrazowy)

Kategoria fotografia

III miejsce:

Julia Dziekan  kl. II c

(opiekun p. A. Dąbrowska)

 

II KONKURS FOTOGRAFICZNY „MÓJ POWIAT W OBIEKTYWIE”

(Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego

w Radomiu)

II miejsce:

Julia Janas  kl. II c

(opiekun p. A. Dąbrowska)

 

OTWARCIE WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ z cyklu

MOJE WĘDRÓWKI CZ. 5 „GDZIEŚ… W PUSZCZY KOZIENICKIEJ”

(Galeria Basenu Miejskiego w Kozienicach)

Wystawa prac uczniów:

Julii Dziekan, Julii Janas, Kingi Górki, Jagody Pluty kl. II c,

Klaudii Kitlińskiej, Wiktorii Kołodziej, Zofii Gregorczyk kl. I b

Natalii Smolarczyk kl. I c

(opiekun – p. Anna Dąbrowska)

 

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

 

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY „WF NA

ZIMOWYM NARODOWYM” (Fundacja Marcina Gortata
MG13, Ministerstwo Sportu i Turystyki)

Laureat

PG nr 1 w Pionkach

(opiekun p. E. Bociarska)

 

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI PIONKI 2016

(Burmistrz Miasta Pionki, Wydział Sportu i Rekreacji

UM Pionki, UKS „Orlik” Pionki)

I miejsce:

Sztafeta dziewcząt PG nr 1 w Pionkach

w składzie: Zuzanna Górska, Oliwia Pańczak kl. II b,

Aleksandra Chojnacka kl. III a, Maria Myśliwiec kl. III c

I miejsce:

Sztafeta chłopców PG nr 1 w Pionkach

w składzie: Cezary Jędra kl. II b, Jakub Pyciarz kl. II d,

Eryk Machnio kl. III a, Filip Nitek kl. III b

(opiekun uczniów p. A. Żuber)

 

XX CROSS ROWEROWY PO PUSZCZY KOZIENICKIEJ
(PG Nr 2 w Pionkach, Kozienicki Park Krajobrazowy)

I miejsce:

Drużyna PG nr 1 w Pionkach

w składzie: Andrzej Chojnacki, Paweł Jaśkiewicz,

Jakub Łukaszewski, Jakub Wach, Michał Warchoł kl. I c

(opiekun p. M. Krupa)

 

 

EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA

 

 

50 OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

(Komenda Główna Straży Pożarnej) – etap miejski

I miejsce:

Grzegorz Bernatek  kl. II a

II miejsce:

Kacper Kalbarczyk  kl. III c

III miejsce:

Grabowski Jakub  kl. II c

(opiekun p. J. Cieciura)

 
Odsłon : 3112947
Kalendarz
«  sierpień 2017  »
pwścpsn
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031