Reklama

Rok szkolny 2015/2016

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Więcej…

 

  

Najlepsi uczniowie w roku szkolnym 2015/2016:

 Aleksandra Pyryt ( 6,0) i Katarzyna Konofalska ( 6,0).

 

Nasza mała ojczyzna

Więcej…

16 czerwca 2016 r. w CALu odbyło się podsumowanie VII edycji konkursu „Nasza mała ojczyzna –Pionki i powiat radomski”. Uczniowie PG 1 otrzymali nagrody we wszystkich kategoriach tego konkursu. Nagrodzeni to:
Kategoria-praca plastyczna
I miejsce –Emilia Szpaderska -1b
II miejsce- Zuzanna Górska -1b
Kategoria –fotografia
II miejsce- Mateusz Pinkowski-3d i Zuzanna Maj-1b
Wyróżnienie- Julia dziekan -1c

galeria zdjęć
Kategoria -praca literacka
II miejsce Adam Kozicz -1a
Wyróżnienie –Paulina Wierzbińska -3c
Kategoria dziennikarska
I miejsce- Klaudia Cygan i Julia Wrochna-3d
III miejsce –Wiktoria Warchoł i Magda Brzozowska -3d
Wyróżnienie- Karolina Rybak i Igor Kobierzycki -3d
Kategoria –film
I miejsce- Jakub Grabowski i Julia Bugalska-1c
II miejsce- Iga Fliszkiewicz, Klaudia Grabowska, Paulina Barańska-2a
III miejsce- Mateusz Janiszewski i Kacper Cebula-2a 

Opiekunowie uczniów to: Ewa Sterczewska, Anna Dąbrowska, Monika Ziębakowska, Marzena Woźnica, Ewa Maciejewska, Krzysztof Capiga

 

Nagrody dla uczniów z PG 1

Więcej…
W dniu 15 czerwca 2016 roku w Warszawie w siedzibie organizacji pozarządowych „Stacja Muranów” odbyło się uroczyste rozdanie nagród zwycięzcom konkursu „Ochrona klimatu w mojej okolicy”. Uczniowie z Gimnazjum nr 1 w tym konkursie odnieśli niebywałe sukcesy. Praca pt. „Klima Pionki, czyli ochrona klimatu w mojej okolicy!” wykonana przez Paulinę Wierzbińską, Aleksandrę Pietras, Mateusza Pinkowskiego i Patryka Sterczewskiego otrzymała nagrodę główną.


galeria zdjęć

Więcej…

 

Młodzież zajęła Sejm!

Niestety tylko na jeden dzień…

W dniach 31.05-01.06 uczennice i uczniowie naszej szkoły: Iga Fliszkiewicz, Sebastian Pułkowski, Dawid Maciejewski , Jakub Młoczkowski, Weronika Lis oraz Helena Wąsik, pojechali do Warszawy na XXII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zdobycie mandatów poselskich kosztowało ich wiele pracy, więc nagrodę przyjęli z ogromną radością. Chcę tylko zaznaczyć, że z Pionek pojechało najwięcej zespółów. Żadne inne miasto nie wystawiło tyle, co nasze szkoły. Jest to duże osiągnięcie dla nas i dla naszej całej społeczności lokalnej.

Więcej…

 

Plener fotograficzny w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego

Więcej…Więcej…
W maju 2016 r. koło fotograficzne z PG 1 wykorzystało niepowtarzalną okazję i udało się na plener fotograficzny do 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.Najpierw zwiedziliśmy hangary, w kt
órych przechowywane są samoloty m.in. Orliki. Oglądaliśmy trening zespołu akrobacyjnego „Orlik” oraz skoki spadochronowe, które uchwyciliśmy w  każdym możliwym kadrze. Mieliśmy okazję poznać sokolnika pracującego na lotnisku, który opowiedział nam o swojej pracy oraz swoich skrzydlatych podopiecznych. Chętni mogli sami potrzymać sokoła. Na końcu naszego pleneru zwiedziliśmy Lotniskowe Biuro Meteorologiczne oraz Salę Tradycji - muzeum bazy.
Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi Pietrasowi, dzięki któremu mogliśmy przeprowadzić nasz plener na radomskim lotnisku.

 

Autor „Felixa, Neta i Niki” w PG 1 !

Więcej…
Zespół Badaczy Wody z Gimnazjum nr 1 w Pionkach zgłosił swój projekt badawczy „Napełniamy świat wodą dla wszystkich” do konkursu grantowego Eko Odkrywcy 3, który znalazł się wśród laureatów, a jego realizacja wsparta jest dofinansowaniem w kwocie 3.000 zł. Dodatkową nagrodą od jury dla pomysłodawców najlepszego projektu finałowego było spotkanie z uwielbianym przez młodzież Rafałem Kosikiem, autorem bestsellerowej serii książek „Felix, Net i Nika".


galeria zdjęć

Więcej…

 

Konkurs „Ochrona klimatu w mojej okolicy”

Więcej…Uczniowie z Gimnazjum nr 1 odnieśli sukcesy w konkursie „Ochrona klimatu w mojej okolicy”. Praca pt. „Klima Pionki, czyli ochrona klimatu w mojej okolicy!” wykonana przez Paulinę Wierzbińską, Aleksandrę Pietras, Mateusza Pinkowskiego, Patryka Sterczewskiego otrzymała jedną z czterech głównych nagród, przyznanych w konkursie.


Więcej…

 

Moja Mała Ojczyzna

Więcej…
Ponad 160 autorów nadesłało fotografie na XIX Regionalny Konkurs Fotograficzny "Moja Mała Ojczyzna” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia oraz Dyrektora Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu.
Celem konkursu było zaprezentowanie swojego miejsca zamieszkania i najbliższej okolicy, a także ocalenie od zapomnienia charakterystycznych miejsc dla regionu.

galeria zdjęć

Więcej…

 

PODWÓRKO NIVEA

Więcej…

Zapraszamy do udziału w akcji : „Podwórko NIVEA” w Twoim mieście.

PODWÓRKO NIVEA to wyjątkowe Rodzinne Miejsce Zabaw. Powstanie w lokalizacjach, które zbiorą najwięcej Waszych głosów.
Uczestnikiem głosowania może być osoba, która ukończyła 18 lat lub osoba w wieku co najmniej 16, lat za zgodą przedstawiciela ustawowego. Szczegóły w regulaminie.

Więcej…

 

Dzień Flagi

    

Więcej…
Dzień Flagi Rzeczypospolitej to święto państwowe obchodzone 2 maja i skupiające uwagę na symbolach państwowości polskiej, a w szczególności na Fladze RP. Święto to ma na celu propagowanie wiedzy o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych, które na przestrzeni wieków ulegały zmianie.

W naszej szkole rokrocznie akcentujemy Dzień Flagi. W tym roku również. Dlatego do szkoły przyszliśmy w ubraniach białych i czerwonych :)

 

Zasady rekrutacji

 ZASADY REKRUTACJI DO GIMNAZJUM PROWADZONEGO PRZEZ GMINĘ MIASTO PIONKI W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 

PODSTAWA PRAWNA

1.Ustawa o Systemie Oświaty z 7 września 1991r. z późniejszymi zmianami,
2.Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 2 listopada 2015 r.,
3.Zarządzenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty z dnia 12 stycznia 2016r.,
4.Zarządzenie nr 23 Burmistrza Miasta Pionki z dnia 29 lutego 2016 r.

§ 1. Ustala się następujące kryteria przyjmowania do klas pierwszych gimnazjum na rok szkolny 2016/2017:

Więcej…

 

Zwycięzca quizu Water Explorer

Więcej…Łukasz Żaczek z Gimnazjum nr 1 w Pionkach został zwycięzcą quizu organizowanego z okazji World Water Week przez program Water Explorer. Codziennie podczas tygodnia dla wody trzeba było odpowiadać na pytania zamieszczane na twitterze lub facebooku i wykazać się niezwykłą znajomością wiedzy. Nagrodą w konkursie jest kamera do nagrywania w zwolnionym tempie, która już jest w rękach właściciela. W tym roku szkolnym jest kolejna edycja międzynarodowego programu „Badacz Wody”, w którym uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Pionkach aktywnie biorą udział. Badacz Wody jest atrakcyjnym i inspirującym programem edukacyjnym, który daje tysiącom uczniów na całym świecie możliwość przeprowadzenia wspólnych działań związanych z wodą. Łukasz serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

 

Pomnik - kamienny słup - ul. Kościuszki

 Więcej…Nazywamy się Iga i Sebastian. Chodzimy do klasy 2. Można powiedzieć, że nasza przygoda z SDiM zaczęła się już w ubiegłym roku szkolnym, kiedy to nasi starsi koledzy zostali posłami na XXI sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Bardzo nam zaimponowali i postanowiliśmy, że my też przystąpimy do tego projektu. Zapoznając się z zadaniami tegorocznej edycji konkursu, od razu wiedzieliśmy, że obiektem, który wybierzemy, będzie pomnik znajdujący się w Pionkach przy ulicy Tadeusza Kościuszki. Już wcześniej intrygował nas swoim wyglądem, kiedy wielokrotnie przechodziliśmy obok niego podczas spacerów. Zastanawialiśmy się, jaka historia się z nim wiąże. To co odkryliśmy, bardzo nas zaskoczyło.
galeria zdjęć

Więcej…

 

Miejsca pamięci

Więcej…Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości.Jesteśmy uczniami klasy II gimnazjum PG nr 1 w Pionkach. Mam na imię Jakub i wraz z moim kolegą Dawidem realizujemy zadanie rekrutacyjne XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.  Idąc śladem naszych starszych kolegów, którzy byli posłami ubiegłej edycji przystąpiliśmy do projektu. Tematyka zainteresowała nas od pierwszej chwili. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy wcielić się w role ,,poszukiwaczy”  tajemnic związanych z pomnikiem Władysława Jagiełły w Jedlni.

Więcej…

 

Cmentarz Wojenny w Janusznie - nieznane miejsce pamięci

Więcej…

Helena Wąsik i Weronika Lis to uczennice III klasy Publicznego Gimnazjum nr 1, które starają się o mandaty poselskie na XXII edycję Sejmu Dzieci i Młodzieży. XXII edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży ma temat “Miejsca pamięci — materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości”. Dziewczęta wybrały miejsce mało znane, ale przecież o to w tym projekcie chodzi. Jest to Cmentarz wojenny z 1914r. - niewielkie, otulone lasem miejsce, znajdujące się około 100 metrów od przysiółka Bobek, przy drodze biegnącej z Krasnej Dąbrowy do Kajzerówki.  Na cmentarzu spoczywają żołnierze armii niemieckiej i austro-węgierskiej. Nie zapominajmy jednak,
że byli to głównie Polacy siłą wcieleni do wojska.

galeria zdjęć

Więcej…

 

Udany, zwycięski występ piłkarzy PG1 w I rundzie Coca Cola Cup 2016 !!!

Więcej…

We wtorek 22 marca rozegrana został I runda ogólnopolskich rozgrywek piłkarskich COCA COLA CUP , w której jako gospodarz turnieju uczestniczyli piłkarze naszej szkoły. Na boisku ORLIK o dwa miejsca dające awans do następnej II rundy rywalizować miało 7 zespołów (ostatecznie zgłosiło się 6 zespołów), które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie „A” nasi chłopcy grali z PG Policzna (wynik 1:1) oraz z Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Jedlni Letnisko (wynik 5:0) i z pierwszego miejsca w grupie awansowali do półfinału. Z grupy „B” do półfinału awans wywalczyły zespoły z Suskowoli i Tczowa. W pierwszym półfinale nasz zespół pokonał 2:1 Gimnazjum z Tczowa, a w drugim półfinale zespół PG Suskowola pokonał PG Policzna 5:2.

W Finale Turnieju spotkały się dwa najlepsze zespoły – PG1 Pionki i PG Suskowola.

Po wyrównanej i emocjonującej walce toczonej w różnych , często zmieniających się warunkach atmosferycznych zwyciężyli nasi chłopcy 2;1. Brawo chłopaki!

Oba zespoły (PG1 Pionki I PG Suskowola) uzyskały awans do następnego II etapu rozgrywek Coca Cola Cup 2016.Zespół PG 1 występował w następującym składzie: Danasiewicz Piotr (bramkarz), Mazur Adrian, Śwital Marcin, Chmielnicki Filip, Pasek Szymon,Brodowski Piotr, Żaczek Łukasz, Machnio Eryk, Pyciarz Jakub. Opiekunem zespołu był p. Krzysztof Pawłowski.

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY – 21.03.2016

Więcej…

Pierwszy dzień wiosny to zawsze dobra okazja, aby trochę inaczej zorganizować pracę w szkole i celebrować nadejście długo oczekiwanej wiosny. Samorząd Uczniowski w porozumieniu z nauczycielami postanowił umożliwić świętowanie tego szczególnego dnia wszystkim chętnym uczniom naszej szkoły. Każda klasa miała okazję wylosować kolor, który tego dnia znalazł się na ubraniach – w szkole zrobiło się jasno, kolorowo i radośnie. Poszczególne klasy wylosowały następujące kolory:1a i 1b – żółty, 1c i 3a – zielony, 1d i 3d – pomarańczowy, 2a i 3b – czerwony, 2b i 3c – niebieski, 2c – brązowy.

galeria zdjęć 

Więcej…

 

Gratulujemy Zuzannie Drózd i Karolinie Rybak!

Więcej…
15 marca 2016 r. obie uczennice wzięły udział w organizowanych w MCKiB konkursach recytatorskich. Ich
 występ zakończył się sukcesem - Zuzanna otrzymała wyróżnienie w XXXIII Małym Konkursie Recytatorskim, a Karolina zakwalifikowała się do finału  39 OKR "Warszawska Syrenka" , który odbędzie się 17 IV w Warszawie.
Życzymy powodzenia!

 

Zbiórka surowców wtórnych

Zbiórka butelek PET luty 2016 r.

WYNIKI

 

Miejsce

 

Klasa

Ilość zebranych worków

 

 

Punkty

I

3A

21

100

II

2A

17

90

III

3B

2

80

III

3C

2

70

IV

1B

1

60

V

1 D

0

0

V

3 B

0

0

V

3 D

0

0

V

1 A

0

0

V

3 C

0

0

V

2 C

0

0

 

W sumie: 43 worki

Zbiórka makulatury marzec 2016 r.

WYNIKI

 

Miejsce

 

Klasa

Ilość zebranych kg

 

 

Punkty

I

3A

3238

100

II

1B

560

90

III

1C

399

80

IV

2 A

241

70

V

2 B

120

60

VI

1 D

55,5

50

VII

3 B

52

40

VIII

3 D

50

30

IX

1 A

20

20

X

3 C

5

10

XI

2 C

0

0

 

W sumie: 4 740,5 kg

 

 

Nagrody w 34 Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Więcej…Więcej…
Uczniowie PG1 będą reprezentowali miasto Pionki na etapie powiatowym  34 Ogólnopolskiego  Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Eliminacje miejskie odbyły się 11 marca 2016 w Zespole Szkół  im. Jędrzeja Sniadeckiego w Pionkach. W grupie szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Grzegorz Bernatek, a drugie Kacper Kalbarczyk. Nagrody wręczał burmistrz miasta Romuald Zawodnik. Gratulujemy!.

 

Nagrody i wyróżnienia dla uczniów PG1

Nagrody i wyróżnienia dla uczniów PG w konkursie "Zima na sportowo z Moniką Hojnisz".

Więcej…

Helena Wąsik - wyróżnienie, "Niestraszna nam zima".

Więcej…

Mateusz Pinkowski - nagroda, "Aktywna rodzina",

Oto wyniki konkursu:
http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/wyniki-konkursu-zima-na-sportowo-z-m-hojnisz

 
Więcej artykułów…
Odsłon : 3112951
Kalendarz
«  sierpień 2017  »
pwścpsn
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031