Reklama

EkoNews

PG 1 na FESTIWALU MŁODYCH ELEKTRO-REPORTERÓW

Więcej…W dniu 16 stycznia w Krakowie uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Pionkach wzięli udział w Festiwalu Młodych Elektro-Reporterów, który był zarazem konferencją podsumowującą projekt „Elektro-nie-śmieci”. W konferencji wzięło udział ponad 100 uczestników projektu Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych pt. Elektro-nie-śmieci. W ramach tego projektu od X.2012 w 20 miejscach w Polsce toczyły się kampanie edukacyjne dotyczące ZSEE (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny).Młodzież z klasy IIc zorganizowana w Elektro-Patrol pod kierunkiem Koordynatora Edyty Rutkowskiej prowadziła liczne działania na rzecz edukacji dzieci i dorosłych w zakresie postępowania z elektro-odpadami.

Więcej…

 

Happening ekologiczny z PG 1

Więcej…W dniu 24 kwietnia uczniowie z Gimnazjum nr 1 zorganizowali akcję promocyjno-edukacyjną dla mieszkańców miasta w postaci happeningu. Celem akcji było zwrócenie uwagi na potrzebę segregacji elektrośmieci. Uczniowie przeszli ulicami naszego miasta, tworząc napis „WIELKA ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI”. Przechodniom wręczali broszury zachęcające do zbiórki ZSEE oraz ulotki informujące o akcji „Torba za elektrośmieci” odbywającej się podczas miejskich obchodów Dnia Ziemi na Ogródku Jordanowskim. Wielka Zbiórka Elektrośmieci odbędzie się w Gimnazjum nr 1 przy ul. Leśnej w dniu 28 kwietnia w godzinach 12.00 – 19.00. Każdy kto przyniesie stary telewizor, komputer, monitor, drukarkę, lodówkę, pralkę dostanie płócienną torbę ekologiczną na zakupy! Za suszarkę, mikser, lokówkę, czajnik, toster, itp. będzie można otrzymać ekologicznego kwiatka! Akcję wspiera zakład recyklingu elektrośmieci Remondis Electro System.

Więcej…

 

„Co możemy zrobić dla naszej Matki Ziemi?

Debata „Co możemy zrobić dla naszej Matki Ziemi? - ocena dotychczasowych działań”


Więcej…W dniu 4 kwietnia 2013r. o godz. 13.00 w naszej szkole odbyła się debata ekologiczna pt. „Co możemy zrobić dla naszej Matki Ziemi? - ocena dotychczasowych działań”. Debatę prowadziły: Maria Mamica i Adrianna Zawadzka, które ubiegają się o mandat poselski do Sejmu Dzieci i Młodzieży.Po powitaniu zaproszonych gości uczennice zaprezentowały prezentację multimedialną przypominającą, jakie akcje ekologiczne organizowaliśmy wspólnie dla społeczności szkolnej oraz lokalnej.

Więcej…

 

Uczniowie PG 1 na tropie „I co dalej ze starą lodówką?”

 Więcej…

 

Patrol uczniów z Gimnazjum nr 1 w Pionkach w dniu 22 marca udał się na wycieczkę do zakładu recyklingu elektrośmieci Remondis w Błoniu. Firma Remondis zajmuje się zbiórką i sor­towaniem elek­trood­padów. Przy­wiezione elek­trośmieci są tam sortowane i przewożone do innych zakładów, gdzie zostają pod­dane utulizacji. W Błoniu znajduje się również najnowocześniejsza linia do utyl­iza­cji starych lodówek w Polsce. Na miejscu powitał nas Pan Robert Wawrzonek. Przed rozpoczęciem zwiedzania rozmawialiśmy na temat przeprowadzonych już działań edukacyjnych na temat ZSEE w PG 1 oraz o naszych planach.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Odsłon : 3112951
Kalendarz
«  sierpień 2017  »
pwścpsn
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031